UR & KLOCKOR / Övriga ur / Fickur 17515042
nr 1751 5042
Fickur
silver, 1700-/1800-tal, Spindelur. Diameter: 5,5 cm, bruttovikt: 100 g
Kondition: saknar visare
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 december 2025
kl 20:21:34
13/12 21:03:15
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Fickur
Kondition: saknar visare
nr 1751 5042
Fickur
Kondition: saknar visare
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 15 december 2025 |
| 13/12 21:03:15 | 1 | Vinnande bud |
Silver
Silver